
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 4 kHz |
| Type | AC DC Offline Switcher |
| Output Current | 2 A |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 8.5 V |
| Max Supply Current | 210 µA |
| Topology | Flyback, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | Triac |
| Internal Switch | No |
Stock: 1088
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17318
Ext.Price$0.17318
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17318 | $0.17318 |
| 10 | $0.15462 | $1.54620 |
| 50 | $0.13805 | $6.90250 |
| 100 | $0.12054 | $12.05400 |
| 500 | $0.10525 | $52.62500 |
| 1000 | $0.09873 | $98.73000 |
| 3000 | $0.09261 | $277.83000 |
